Życie w ciągłym stresie i napięciu, pośpiech, nieregularne posiłki, praca w warunkach niesprzyjających zdrowiu sprawia, że nawet młodzi ludzie skarżą się na kłopoty ze zdrowiem. Nie chcą jednak przyjmować tradycyjnych leków obciążających żołądek i wątrobę, szukają więc alternatywnych sposobów na rozładowanie napięcia.
Sposoby na dobre zdrowie
Wśród alternatywnych metod leczenia najpopularniejsze zdają się być homeopatia, ziołolecznictwo i akupunktura. Ta ostatnia, choć najbardziej inwazyjna, cieszy się niesłabnącą popularnością ze względu na udowodnioną skuteczność oraz egzotyczne pochodzenie. Zgodnie ze współczesną wiedzą dobrze wykonany zabieg skutecznie zmniejsza napięcie nerwowe, usuwa ból i zmęczenia. Może także wspomagać leczenie wielu chorób, zwłaszcza gdy stosowana jest równolegle do leczenia konwencjonalnego.
Dla kogo akupunktura?
Okazuje się jednak, że nie każdy pacjent może skorzystać z tej metody leczenia. Aby akupunktura mogła być zastosowana, zainteresowany nie może bać się zabiegu, gdyż pozytywne nastawienie i wiara w skuteczność są podstawą sukcesu terapii igłami. Akupunktury nie można stosować u kobiet w ciąży i karmiących oraz w trakcie miesiączki. Przeciwwskazaniem są też choroby skóry, ponieważ w takim wypadku może dojść do zakażenia.
Kolejnym ważnym elementem majacym wpływ na skuteczność tej metody jest stadium choroby. Czym wcześniej podejmie się decyzję o zabiegach, tym lepiej. W rozwiniętych dolegliwościach trzeba będzie wspomóc się farmakologicznie, a przecież nie o to chodzi, gdy sięga się po alternatywne leczenie.