Medycyna naturalna cieszy się sporą popularnością, a w apteczkach wielu osób obecne są preparaty naturalnego pochodzenia, które stosować można w rozmaitych dolegliwościach. Preparatem tego typu, który w Polsce jest szczególnie popularnym jest Amol, który od kilku pokoleń gości w apteczkach, jednak niewiele osób wie, że stosować można go nie tylko zewnętrznie.
Amol – charakterystyka preparatu
Chyba każdy zna charakterystyczny i jednocześnie bardzo przyjemny zapach Amolu, który jest po prostu roztworem alkoholu etylowego w stężeniu 96% i olejków eterycznych, takich jak goździkowy, cynamonowy, goździkowy, cytrynowy, z mięty pieprzowej, lawendowy i cytronelowy, które posiadają silne działanie antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe i odprężające.
Kiedy stosować Amol wewnętrznie?
Amol stosuje się także wewnętrznie, a robi się to przede wszystkim w dolegliwościach związanych z trawieniem. Ogromną ulgę przynosi on między innymi wtedy, kiedy zje się zbyt wiele ciężkostrawnego i tłustego pokarmu. Amol bardzo szybko likwiduje okropne uczucie ciężkości w żołądku i mdłości.
Dodatkowo preparat pobudza mocno wydzielanie soków trawiennych, a więc osoby, które cierpią z powodu ich niedoboru, z pewnością go docenią.
Aby stosować Amol wewnętrznie, trzeba dodać 10-15 kropli do połowy szklanki wody i wypić tę miksturę. Ulga przychodzi zazwyczaj bardzo szybko.
Takie zastosowanie Amolu możliwe jest jednak także w stanach napięcia nerwowego i w problemach z zasypianiem, gdyż zawarte w nim olejki eteryczne mają właściwości głęboko odprężające i nasenne, a jednocześnie są w pełni bezpieczne.