Apteczki samochodowe – w co należy je wyposażyć?

apteczki samochodowe

Apteczki samochodowe nie są w naszym kraju obowiązkowe. Jednakże w Polsce istnieje prawny obowiązek udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Trudno będzie udzielić pomoc bez apteczki samochodowej. Z tego powodu warto ją kupić. Dzięki temu można uratować życie swoje oraz innych osób.

Dlaczego należy wozić apteczkę samochodową?

Nigdy nie wiadomo, kiedy na drodze pojawi się groźny dla życia ludzkiego wypadek. Odpowiednio wyposażona apteczka samochodowa może pomóc w wielu niespodziewanych sytuacjach. Z tego powodu warto mieć ją w samochodzie. Trzeba pamiętać, żeby była odpowiednio wyposażona. Gotowe, profesjonalne apteczki samochodowe można zakupić w profesjonalnym sklepie internetowym SklepRatownik24.pl. Ponadto są do kupienia w supermarketach oraz na stacjach benzynowych, jednakże przeważnie jej wyposażenie nie jest do końca kompletne. Oprócz tego takie apteczki samochodowe są wątpliwej jakości. Abyśmy mieli pewność posiadania odpowiednio wyposażonej apteczki samochodowej, najlepiej będzie ja skompletować osobiście ze sprawdzonych, starannie wybranych oraz przemyślanych elementów.

Jaka powinna być apteczka samochodowa?

Nasza apteczka samochodowa nie może być zbytnio dużą, lecz powinna być zaopatrzona we wszystkie potrzebne elementy do stworzenia zestawu ratunkowego. Warto zaznaczyć, że standardowe apteczki zawierać będą:
– rękawiczki z lateksu
– plastry opatrunkowe różnych rozmiarów
– opatrunki indywidualne
– opatrunki przeznaczone na palce
– plastry bez opatrunku przeznaczone do umocowania mniejszych opatrunków z gazy
– bandaże o różnych rozmiarach
– kompresy jałowe z gazy
– antyseptyki
– chustę kołową
– pęsetę
– nożyczki
– maseczkę higieniczną
– leki przeciwbólowe

Tak skompletowana apteczka samochodowa powinna być w pełni funkcjonalna. Warto także dodać do niej leki na oparzenia bądź żel.