Bramka do dezynfekcji rąk – zwiększona wygoda

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusiła na producentach, a także sklepach i innego rodzaju punktach publicznych konieczność dostosowania swojego działania do wymogów – między innymi w zakresie bezpieczeństwa. Jednym z nich jest konieczność dezynfekcji rąk w wielu lokalizacjach. Jak ją zapewnić?

Swobodny dostęp do płynu

Możliwe jest zapewnienie dostępu do płynu dezynfekcyjnego po prostu poprzez ustawienie go w progu pomieszczenia w opakowaniu z pompką. Jest to rozwiązanie tańsze, ale zdecydowanie mniej bezpieczne: każdy dotyka pompki jeszcze przed dezynfekcją, potencjalnie zostawiając tam bakterie oraz wirusy.

Dlatego też, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest bramka do dezynfekcji rąk. W jej przypadku nie dochodzi do zbędnego kontaktu skóry z poszczególnymi elementami oprzyrządowania. To oznacza zwiększoną higienę oraz bezpieczeństwo.

Konieczność dezynfekcji – jak jej dopilnować?

Ponownie – można zastosować dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest ustawienie w wejściu określonego miejsca publicznego specjalnego pracownika, który będzie odpowiedzialny za przypomnienie każdemu wchodzącemu o obowiązku dezynfekcji rąk. Jakkolwiek to rozwiązanie może zdać egzamin, jest kosztowne i potencjalnie niebezpieczne: taka osoba ma kontakt z wieloma innymi jednostkami.

Drugą opcją jest ustawienie specjalnej bramki do dezynfekcji. Jej rozmiar, a także kształt sprawiają, że znacznie trudniej jest ją minąć i zignorować. Przy tym, ogranicza do minimum kontakty międzyludzkie i zapewnia znacznie większą higienę.