Cenne właściwości szamponu konopnego dla włosów i skóry głowy. Co warto wiedzieć?

szampon konopny

Czym jest szampon konopny?

Szampony konopne to naturalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. W ich składzie zawiera się cenny składnik kannabidiol (CBD) który występuje naturalnie w konopiach siewnych. Jest substancją prozdrowotną, nie wywołuje skutków psychoaktywnych ani żadnych skutków ubocznych. Szampony z CBD zawierają wiele cennych i naturalnych składników odżywczych które nie pozostają obojętne dla zdrowia człowieka. Zawierają wiele cennych minerałów, białek i witamin a także kwasów tłuszczowych omega. Dzięki nim mają tak korzystny wpływ pielęgnacyjny i przeciwstarzeniowy.

Jakie właściwości posiada szampon z olejem konopnym?

szampon konopny

Szampon z dodatkiem oleju konopnego posiada wiele cennych właściwości odżywczych i nawilżających. Swoje właściwości zawdzięcza składnikom pochodzenia naturalnego. Wzmacnia naturalny połysk włosów, dogłębnie je nawilża i sprawia że mniej się puszą oraz lepiej układają. Regularne stosowanie szamponu pozawala na uszczelnienie końcówek włosów oraz zabezpieczenie ich przed zniszczeniami chemicznymi i mechanicznymi powstałymi podczas stylizacji włosów.

Dzięki obecności kwasów tłuszczowych omega pomaga w walce z nadmierną utratą wody. Dodatkowo wpływa na nawilżenie skóry głowy. Przygotowuje włosy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki czemu lepiej i szybciej absorbują one cenne składniki odżywcze na kolejnych etapach pielęgnacji. Dużym problemem związanych z pielęgnacją włosów jest ich nadmierne przesuszenie oraz podrażnienie skóry głowy. Szampon konopny pomaga walczyć z łupieżem, przyspiesza porost włosów, poprawia przepływ krwi. Zawarte w nim witaminy C i E chronią włosy i skórę głowy przed promieniowaniem UV oraz działaniem wolnych rodników.