Co warto wiedzieć o półmaskach filtrujących?

półmaska filtrująca

Półmaska filtrująca to produkt, który powstał z myślą o pracownikach służb medycznych. Musi on spełniać pewne określone normy oraz wymagania, co warunkuje jej użyteczność i funkcjonalność. Powinien być on nie tylko dopasowany do kształtu i rozmiaru twarzy, ale także zapewniać komfort oddychania. W przypadku wielu półmasek filtrujących stosuje się zaawansowaną elektretową włókninę filtrującą, która zapewnia najlepszą ochronę.

Półmaska filtrująca – dopasowanie i doskonała filtracja

Obecnie półmaski filtrujące są stosowane w związku z coronawirusem. Ludzie w celach ochronnych zakładają półmaseczki nie tylko w pracy, ale także w codziennym życiu. Opisywane produkty mają za zadanie dwukierunkową ochronę, czyli zarówno osób, które je noszą, jak i tych, którzy znajdują się w ich otoczeniu. Co więcej, wiele półmaseczek ma wbudowany specjalny zawór jednokierunkowy, który ułatwia oddychanie. Produkt filtruje bakterie i wirusy bardzo dokładnie, jednakże należy pamiętać o tym, iż jest on jednorazowy i po jednym użyciu należy wymienić półmaskę filtrującą na nową.

półmaska filtrująca

Innowacyjne rozwiązania

Półmaski filtrujące jak np. te tutaj są produkowane z zastosowaniem najbardziej innowacyjnych technologii. Niektóre z nich posiadają specjalną wewnętrzną uszczelkę, która zwiększa poziom ochrony. Co więcej, półmaska filtrująca szczelnie trzyma się twarzy i nie przeszkadza podczas codziennych czynności dzięki odpowiednim elastycznym trokom. Opisywana półmaska to doskonała forma ochrony przed panującym aktualnie coronawirusem.