Czy osoba prywatna może kupować w sklepie medycznym?

Sklepy medyczne zyskują na popularności. Są one niezastąpione dla rehabilitantów, lekarzy oraz osób prowadzących placówki medyczne. Warto zastanowić się, czy z takich sklepów mogą też korzystać osoby prywatne. Czy, żeby robić w nich zakupy trzeba mieć jakieś określone wykształcenie?

Bez ograniczeń!

Sklep medyczny Orteo jest otwarty dla każdego. Nie ma żadnego przepisu, który uniemożliwiałby zakupu osobom bez wykształcenia medycznego. Nie ma żadnych ograniczeń co do zakupów, ale trzeba pamiętać, że osoby prywatne często nie mogą korzystać ze zniżek przysługujących pracownikom medycznym. Co do obniżek, to ich przyznawanie jest kwestią indywidualną. Nie każdy sklep je oferuje, ale jeśli to robi, to kieruje się on własnym regulaminem i zasadami przyznawania takich zniżek. Równocześnie warto pamiętać, że osoby prywatne i bez zleceń od lekarza zwykle nie potrzebują zbyt wielu produktów ze sklepu ze sprzętem medycznym.

Recepty i refundacja

Bardzo ważne jest to, że niektóre sprzęty medyczne np. wózki inwalidzkie czy glukometry można kupić taniej lub otrzymać za darmo dzięki refundacji. By tak mogło się stać, należy wcześniej zadbać o załatwienie wszystkich formalności. W niektórych wypadkach wystarczy po prostu recepta od lekarza. W innych konieczne jest otrzymanie dokumentów, które zostaną zaakceptowane przez lokalny oddział NFZ. Uzyskanie ich akceptacji oznacza uzyskanie przydziału na potrzebny sprzęt. Trzeba też pamiętać, że nie każdy sklep medyczny zajmuje się realizacją tego typu zleceń dla pacjentów.