Czym wykonać płukanie uszu?

mata do akupunktury

Prawidłowa, regularna higiena uszu pozwala zadbać o drożność przewodu słuchowego, usuwa zalegającą woskowinę i poprawia komfort życia. W tym celu warto wybrać sprawdzony, skuteczny preparat do czyszczenia uszu, który rozmiękcza wydzielinę i gwarantuje jej skuteczne usuwanie.

Sprawy do uszu – zastosowanie

Spray do czyszczenia uszu to preparat o delikatnym działaniu, którego bazą są zwykle olejek migdałowy, oliwa z oliwek lub olej jojoba. Składniki skutecznie zapobiegają powstawaniu korków woskowinowych i rozpuszczają wydzielinę. Używane systematycznie pozwalają na utrzymanie odpowiedniej higieny uszu i wspierają walkę z nadmierną produkcją woskowiny. Dostępne są także spraye do uszu będące wyrobami medycznymi, które stosowane są w przypadku leczenia zapaleń ucha czy obrzęku przewodu słuchowego. Zwykle wykazują także właściwości nawilżające i kojące skórę, dzięki zawartości odpowiednich składników aktywnych, w tym takich jak olejki z ziół np., mięta, rozmaryn lekarski, lawenda.

Krople na zatkane ucho i wyroby medyczne

Krople do uszu bez recepty to specjalistyczne preparaty stosowane przy nadmiernej produkcji woskowiny usznej. Właściwie skomponowane formuły kropli mają składniki, które skutecznie i w krótkim usuwające zalegające pozostałości woskowiny oraz przeciwdziałają jej ponownemu gromadzeniu. Znajdują także zastosowanie do zwalczania korków woskowinowych. Wyroby medyczne pod postacią kropli do uszu należy stosować przy stanach zapalnych przewodu słuchowego i infekcjach. Preparaty zawierają zwykle glicerol, który ma właściwości usuwające zgromadzony płyn z tkanek przewodu słuchowego zewnętrznego, co powoduje ograniczenie obrzęku. Płyn do czyszczenia uszu tworzy też barierę ochronną i wykazuje działanie łagodzące. W składzie kropli, którymi można wykonać czyszczenie uszu,  znajdują się również nanokoloidy srebra, które cechują się działaniem utleniającym, co powoduje obumieranie patogenów. Płukanie uszu można wykonać za pomocą tradycyjnych gruszek lub urządzeń z pompką.