Espumisan przed USG – jak przygotować się do badania ultrasonograficznego?

espumisan przed usg

Twoje pierwsze badanie ultrasonograficzne jest ekscytującym doświadczeniem. Prawdopodobnie czekałaś tygodniami, może nawet miesiącami, aby uzyskać to pierwsze spojrzenie na swoje rosnące dziecko. Technik ultrasonograficzny użyje specjalnego sprzętu, aby wykonać trójwymiarowe zdjęcia Twojej rosnącej macicy i płodu. Musisz przygotować się do badania ultrasonograficznego, zanim technik przyjdzie zrobić Ci zdjęcia. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak najlepiej wykorzystać wizyty i z łatwością przygotować się do przyszłych badań.

Zjedz zdrowy posiłek przed wizytą

Martwisz się o przybieranie na wadze podczas ciąży? Jedzenie na kilka godzin przed wizytą może pomóc Ci tego uniknąć. Pamiętaj, że z jedzenia, które spożywasz, czerpiesz białko i minerały, więc nie martw się, jeśli dostajesz dodatkowe kalorie. Pamiętaj jednak, aby jeść małe, częste posiłki i pić dużo wody, aby pozostać nawodnionym. Jeśli będziesz miała badanie USG, aby sprawdzić wymiary rosnącego dziecka, nie napychaj się ciężkimi, tuczącymi pokarmami. Chcesz uniknąć przybrania na wadze, ale zdrowe odżywianie się jest ważniejsze w czasie ciąży niż wtedy, gdy się jej nie spodziewasz.

Nie zapominaj o noszeniu luźnych ubrań i wygodnych butów

Noś luźne, wygodne ubrania, które nie będą ograniczać ruchów. Unikaj noszenia ograniczających pasów, gorsetów lub czegokolwiek innego, co mogłoby spowodować napięcie mięśni brzucha. Chodzenie lub wchodzenie po schodach przed wizytą może zwiększyć ryzyko wystąpienia skurczów, dlatego weź ze sobą środki przeciwbólowe lub upewnij się, że masz na czym usiąść. Upewnij się, że Twoje stopy są zrelaksowane i wygodne. Jeśli obcierają Cię pięty, załóż parę trampek lub sandałów z miękką, amortyzowaną podeszwą. Możesz również spróbować położyć na stopy poduszkę grzewczą, aby rozluźnić mięśnie. Siedzenie w ergonomicznie poprawnym krześle jest również dobrym pomysłem, jeśli możesz.

Zadaj wszelkie pytania dotyczące zabiegu

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, zapytaj swojego lekarza lub technika ultrasonografu. Możesz chcieć zapytać technika, co procedura będzie obejmować, jak długo to potrwa i ile procedura będzie kosztować. Te informacje są ważne, aby pomóc Ci przygotować się i czuć się bardziej pewni podczas wizyty. Możesz również skorzystać z okazji i zadać technikowi wszelkie pytania dotyczące rozwoju dziecka lub tego, czego możesz się spodziewać podczas ciąży.

Espumisan przed USG – co warto wiedzieć

Przed wykonaniem badania USG przyjmowanie leku Espumisan może przynieść następujące korzyści. Niektóre z tych korzyści to:  Zmniejszenie obrzęku brzucha i wzdęć. Po badaniu ultrasonograficznym będziesz czuł się bardziej komfortowo, jeśli będziesz przyjmował Espumisan przed USG. Błonnik zawarty w leku Espumisan może pomóc w wypróżnieniu, jeśli pacjentka ma zaparcia. Ponadto, ułatwi Ci to procedurę i zmniejszy ewentualny dyskomfort. Ponieważ dla pacjentek w ciąży bezpieczniejsze jest badanie USG, przyjmowanie Espumisanu przed zabiegiem sprawi, że będzie on bezpieczniejszy dla Ciebie i Twojego dziecka.