Gastroskopia Białystok: wykonaj badanie bezstresowo

Bardzo często gastroskopia jest kojarzona jako nieprzyjemne, wstydliwe badanie. Jednak za pomocą nowoczesnych technologii można wykonać je bezstresowo. Taka metoda gastroskopii dostępna jest również w Białymstoku.

Gastroskopia bezstresowa – co to jest?


Za pomocą badania gastroskopowego sprawdza się kondycję przełyku, żołądka oraz dwunastnicy. Lekarz może wykonać też dodatkowe procedury, na przykład test na Helicobacter pylori, pobrać wycinki.

Gastroskopia określana jako bezstresowa to gastroskopia przeznosowa. Wtedy endoskop do badania ma mniejszą średnicę około 5 mm i wprowadzany jest on do przewodu pokarmowego przez nos.

Zalety gastroskopii przeznosowej:
– podniesiony komfort badania
– badanie tolerowane przez większość pacjentów
– mniejszy odruch wymiotny lub jego brak
– pacjent może bez problemu rozmawiać z lekarzem
– możliwość pobrania wycinków podczas badania

Gdzie można wykonać gastroskopię przez nos?


Osoby chcące przeprowadzić gastroskopię w Białymstoku mogą skorzystać z ofert w ramach NFZ oraz w prywatnych placówkach medycznych.

Gastroskopia przez nos dostępna jest prywatnie. Pacjentom zamierzającym skorzystać z takiego badania jak bezstresowa gastroskopia Białystok daje możliwość wykonania go w renomowanych gabinetach i klinikach.

Bezstresowa gastroskopia przeznosowa – ceny


Za gastroskopię prowadzoną metodą przez nos należy zapłacić więcej niż za zwykłe badanie gastroskopowe. Cena najczęściej wynosi około 250-300 złotych w zależności od wybranej placówki medycznej. Aktualne cenniki można znaleźć w internecie.

Więcej o gastroskopii w Białymstoku na https://www.medrex.pl/oferta/gastroenterologia