Higiena podczas pandemii

Od czasu ogłoszenia pandemii musimy przestrzegać pewnych zasad, dotyczących higieny i przebywania z osobami obcymi w lokalach użyteczności publicznej.

Te zasady to bezwzględne noszenie maseczki zakrywającej nos i usta, używanie rękawiczek jednorazowych w sklepach samoobsługowych, bezwzględny obowiązek dezynfekcji rąk.

We wszystkich lokalach użyteczności publicznej musi być udostępniony dozownik, który zawiera środek do dezynfekcji rąk https://www.orteo.pl/plyny-dezynfekujace.

Co zawierają środki do dezynfekcji rąk?

Jedynym środkiem do dezynfekcji uznanym przez WHO jest alkohol etylowy. Jego skuteczność została udokumentowana. Z tego względu jest to podstawowy składnik wszystkich środków do dezynfekcji rąk.

Ponieważ alkohol etylowy wysusza skórę, preparat taki powinien zawierać także inne substancje. Może to być gliceryna lub składnik o podobnym działaniu oraz dodatkowo substancja zapachowa.

W sklepach internetowych dostępne są duże opakowania, zawierające środek do dezynfekcji rąk. Jeśli chcemy zaopatrzyć całą rodzinę w ten preparat, możemy zakupić właśnie duże opakowanie i napełnić nim małe buteleczki.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas pandemii?

Jeśli wszyscy będziemy przestrzegać zasad higieny, to jest szansa na zmniejszenie ilości zachorowań. Z tego względu starajmy się jak najrzadziej wychodzić z domu i nie przebywać w towarzystwie osób, które tych zasad nie przestrzegają.

Konieczne jest noszenie jednorazowej maseczki albo maseczki wielokrotnego użytku, która jest prana w gorącej wodzie po każdym użyciu.

Jeśli w sklepie są dostępne rękawiczki jednorazowe, zawsze z nich skorzystajmy.