Inhalator to obecnie jedno z najpopularniejszych urządzeń, które możemy z powodzeniem wykorzystywać do domowej terapii w wielu przypadłościach. W zależności od potrzeb możemy wybierać spośród wielu rodzajów jak inhalator tłokowy, czy inhalator membranowy. Inhalacja to zabieg leczniczy, który umożliwia podawanie leków i innych preparatów w formie aerozolu. Jak wybrać najlepsze urządzenie i czym różnią się poszczególne rodzaje?
Kiedy stosować inhalator?
Korzystanie z inhalatora uzasadnione i polecane jest w przypadku pojawienia się dolegliwości ze strony układu oddechowego. Inhalator przenośny, czy inhalator bezprzewodowy pozwalają korzystać z urządzenia w każdych warunkach. Zabieg wykonamy więc nie tylko w domowym zaciszu, ale i w podróży. Dzięki temu osoby z mukowiscydozą, astmą, czy katarem siennym mogą sięgać po niego w każdej sytuacji. Inhalator na astmę sprawdzi się też w przypadku osób z zapaleniem oskrzeli, czy zatok. Co więcej, powinny po niego sięgać osoby z przewlekłym nieżytem nosa. Inhalator dla dzieci to także metoda na uporczywy kaszel, czy różnego rodzaju alergie. W ofercie producentów znajdziemy zarówno odpowiednie urządzenie dla dzieci, jak i inhalator dla dorosłych. Jak wybrać najlepszy?
Najlepsze inhalatory dla dzieci i dorosłych
Najlepsze inhalatory pozwalają osobom chorym na korzystanie z nich w każdych warunkach. Inhalatory na zatoki, czy astmę powinny być kompaktowe i dawać możliwość korzystania z nich w każdej sytuacji. Najlepiej w tym celu sprawdzą się inhalator siateczkowy, czy membranowy. Są niewielkich rozmiarów i spełniają wszystkie wymogi urządzeń najnowszej generacji. Najpopularniejsze inhalatory do nebulizacji wykonywanej w domowych warunkach to urządzenia wyposażone w kompresor. Nadają się idealnie do inhalacji dla dzieci. Można je dostać w wielu wzorach, które dodatkowo zachęcą dziecko do wykonania nebulizacji. Na rynku znajdziemy również zaawansowane inhalatory ultradźwiękowe, których główną zaletą jest niezwykle cicha i szybka praca. Nie sprawdzą się jednak one do najlepiej do zabiegów wziewnych z antybiotykami i zawiesinami leczniczymi.