Jak pokonać kaszel dzięki ziołom?

zioła na kaszel

Kaszel to jedna z tych dolegliwości, których doświadczyła większość ludzi przynajmniej raz w życiu. Potrafi być wyjątkowo uciążliwa, dlatego wiele osób poszukuje skutecznej metody walki z kaszlem. Na szczęście, z pomocą przychodzą nam niedoceniane przez niektórych zioła. Okazuje się, że szczególną uwagę warto zwrócić na kwiat malwy czarnej, a także na korzeń lukrecji czy kwiat lipy.

Malwa, lukrecja i lipa złagodzą uciążliwe dolegliwości

Każdy, komu zależy na walce z kaszlem, powinien zwrócić uwagę na zioła takie jak:

  • kwiat malwy czarnej
  • korzeń lukrecji
  • kwiat lipy

Pierwsze z wymienionych ziół charakteryzuje się po zaparzeniu ciemną, niemal czarną barwą. Zawiera sporo cennych związków, które powlekają gardło i chronią je przed podrażnieniem. Malwa ułatwia również odkrztuszanie wydzieliny. Uwagę warto zwrócić także na lukrecję. Korzeń lukrecji gładkiej działa nie tylko wykrztuśnie, ale również łagodząco. Jeśli chodzi zaś o lipę, warto docenić ją ze względu na działanie napotne i odkażające. 

Kluczem do sukcesu jest regularność. Zioła na kaszel (zobacz) wymagają systematycznego stosowania. Kluczowy jest dobór odpowiednich mieszanek. Mieszanki charakteryzują się bowiem bardziej wszechstronnym stosowaniem niż pojedyncze gatunki ziół. Wskazana jest cierpliwość, bo efekty nie pojawią się od razu. Dostrzeżemy je po kilku dniach codziennego picia ziół. Najlepszym rozwiązaniem będzie picie mieszanek dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Ważna jest odpowiednia technika ich zaparzania. Najlepiej robić to pod przykryciem.