Jak prawidłowo zadbać o zdrowe kości i mięśnie?

Doppelherz kolagen

Kolagen jest białkiem, które stanowi główny składnik tkanki łącznej. Występuje on w skórze, kościach, ścięgnach, więzadłach i chrząstkach. Do 25 roku życia białko to podlega wymianie i odbudowuje się. Jednak po 25 roku życia zaczyna go brakować. U osób po pięćdziesiątym roku życia następuje gwałtowny spadek kolagenu, w po sześćdziesiątce przestaje być on syntetyzowany. Co więc należy zrobić, aby uzupełnić niedobory kolagenu?

Czy kolagen można dostarczyć w pożywieniu?

Doppelherz kolagenKolagen dostępny jest w niektórych potrawach, które korzystnie wpływają na kości i mięśnie. A jakie to są potrawy? Przede wszystkim białko to jest dostępne w galarecie mięsnej, warzywnej lub owocowej, w golonce, salcesonie, tłustym rosole i podrobach. Są to potrawy, które niestety nie są jadane zbyt często, a dodatkowo nie każdy je lubi. Szczególnie wegetarianie i weganie mają problem, gdyż większość tych potraw jest mięsnych. Dlatego należy suplementować kolagen. Jednym z dostępnych środków na rynku jest Doppelherz Kollagen 11.000 plus znajdziesz go między innymi w ofercie apteki internetowej https://www.aptekagalen.pl/doppelherz-system-11-000-plus-30amp-x-25ml i warto mieć zapas w swojej domowej apteczce. Jest to idealna kompozycja składników, które są dobrze przyswajalne przez organizm w każdym wieku.
Doppelherz Kollagen 11.000 plus oprócz hydrolizatu kolagenu zawiera także witaminę C, które pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu. Witamina C wzmacnia także organizm i skutecznie zwalcza infekcje wirusowe. W Doppelherz Kollagen znajduje się także witamina D, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego, miedź, selen i siarczan chondroityny. Takie połączenie składników przynosi szybkie efekty i idealnie wspomaga tkankę łączną.