Jak wybrać materac do ćwiczeń rehabilitacyjnych?

Każdy fizjoterapeuta wie, jak ważne są odpowiednio dobrane sprzęty, przy pomocy których osoby po urazach oraz osoby przewlekle chore mogą walczyć o utrzymanie lub powrót do maksymalnej możliwej sprawności fizycznej. Dlatego poniżej przedstawiamy krótki poradnik, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego materaca do ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Jaki powinien być odpowiedni materac do ćwiczeń?

Odpowiedni materac do rehabilitacji, powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb naszych pacjentów. Aby rehabilitacja przebiegała sprawnie, musi on być wygodny i odpowiednio duży. Dlatego do ćwiczeń z osobami dorosłymi, poleca się materace o grubości od dziesięciu centymetrów i o szerokości większej niż jeden metr. Dla własnej wygody można natomiast wybrać materac składany, który jest bardziej poręczny w przechowywaniu i transporcie, co jest szczególnie ważne gdy odwiedzamy pacjentów w ich domach.
Ważną kwestią jest także materiał, z jakiego wykonany jest sprzęt. W przypadku materaców częstym wyborem jest elastyczna pianka poliuretanowa pokryta tzw. sztuczną skórą, która jest wygodna w użytkowaniu oraz łatwa w utrzymaniu czystości i odkażaniu.

Gdzie można nabyć materace rehabilitacyjne?

Kupując materac do ćwiczeń, kierujemy się nie tylko ceną, ale i jakością. Zawsze sprawdzajmy, czy materiały składowe posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty, a także co obejmuje gwarancja producenta.
Wszystkie sprzęty, których wymaga dobrze prowadzona rehabilitacja, możemy nabyć w sklepach medycznych lub specjalistycznych sklepach z wyposażeniem dla fizjoterapeutów. Polecamy również zapoznać się z ofertą sklepów online, które mają duży wybór różnych modeli materaców oraz konkurencyjne ceny.