Jakie udogodnienia może mieć chodzik dla seniora?

Chodziki dla seniorów bywają różne. Mogą mieć przeróżne dodatkowe funkcje i możliwości, które ułatwiają korzystanie z nich. Pozwalają one starszym osobom na swobodne korzystanie z chodzika i cieszenie się samodzielnością. Jakie to udogodnienia? O czym warto wiedzieć?

Siedzisko

Chodzik dla seniora może być wyposażony w siedzisko. Dzięki temu senior wszędzie porusza się z własnym siedzeniem. Gdy tylko poczuje się zmęczony lub słaby, może usiąść na swoim chodziku. Siedzisko ma formę niewielkiej półeczki, na której można sobie przysiąść. Zazwyczaj jest ona zabezpieczona dodatkowym pałąkiem chroniącym plecy. Dzięki niemu nie ma ryzyka upadku do tyłu. Senior może spokojnie odpocząć, a gdy już nabierze sił – kontynuować swój spacer. Siedzisko jest dodatkową formą zabezpieczenia, która pozwoli starszej osobie czuć się pewnie poza domem, nawet gdy porusza się bez nikogo znajomego lub z rodziny.

Kosz na zakupy

W wielu chodzikach dla seniora umieszczono wygodne kosze na zakupy. Można w nich przewozić najpotrzebniejsze rzeczy. Kosze nie są wielkie, bo senior nie ma się przemęczać dźwiganiem ciężkich sprawunków, ale z pewnością zmieszczą się w nim podstawowe zakupy spożywcze czy leki z apteki. W koszu można też przenosić torebkę, bez której ciężko wyobrazić sobie wyjście z domu. W niektórych modelach zwykły kosz jest zastąpiony torbą z zamknięciem. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie przewożonych przedmiotów. Zamknięta torba utrudni też ewentualną kradzież.