Kiedy należy udać się do nefrologa?

poradnia nefrologiczna dla dzieci białystok

Każda osoba prędzej lub później będzie zmuszona do kontaktu z lekarzem specjalistą. W poniższym wpisie przedstawione zostaną sytuacje, w których warto zabrać dziecko do nefrologa dziecięcego.

Czym dokładnie zajmuje się nefrolog dziecięcy

Poradnia nefrologiczna dla dzieci zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem pacjentów poniżej 18 roku życia, u których wystąpiły problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu moczowego lub z działaniem nerek. Różnego rodzaju problemy mogą być efektem zarówno choroby, jak i wady wrodzonej. Tutaj poznasz więcej informacji.

poradnia nefrologiczna dla dzieci białystok

Istnieje szereg sytuacji, w których należy zabrać dziecko na wizytę do nefrologa dziecięcego. Do tego typu sytuacji zaliczyć można między innymi wyniki badań laboratoryjnych moczu, które wskazują na dysfunkcje układu moczowego lub nerek czy też ból lub opuchliznę w okolicach tego narządu wewnętrznego.

Poradnia nefrologiczna dla dzieci powinna być pierwszym miejscem, do którego należy się udać również w przypadku pojawienia się takich niepokojących objawów jak białkomocz, krwinkomocz, czy też krwiomocz. Wizyta jest konieczna również, jeżeli tego typu sytuacja miała miejsce jednorazowo.

Jak należy przygotować się do wizyty

Przygotowanie dziecka na wizytę u nefrologa jest nieco bardziej skomplikowane, aniżeli ma to miejsce w przypadku spotkań z innymi specjalistami. Przede wszystkim przed wizytą należy zgromadzić wszystkie najnowsze wyniki badań laboratoryjnych.

Kolejną rzeczą, którą warto zrobić przed udaniem się z dzieckiem do lekarza jest dokładne spisanie jadłospisu dziecka. Najlepiej, aby tego rodzaju notatki były sporządzane nawet przez kilka tygodni przed odbyciem wizyty