Lampa sollux – dobry sposób do radzenia sobie z dolegliwościami bólowymi

lampa sollux

W dzisiejszych czasach coraz bardziej narzekamy na dolegliwości bólowe lub inne schorzenia, na przykład ból kręgosłupa, czy dotyczące zaburzeń krążenia. Szczególnie na ból narażone są osoby starsze oraz osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną. Na szczęście dziś już istnieje wiele przeróżnych sposobów, aby sobie poradzić z takimi dolegliwościami. Można stosować różnego rodzaju tabletki przeciwbólowe lub leczyć się sposobami domowymi. Jednak jednym z najlepszych jest niewątpliwie Lampa sollux.

Jak działa lampa Sollux?

Jest to dobry i dość popularny sposób stosowany w leczeniu dolegliwości bólowych. Lampa sollux to elektryczna lampa terapeutyczna. Działa na zasadzie naświetlania, czyli emituje promieniowanie podczerwone, które wywołuje u pacjenta głównie działanie przeciwbólowe i kojące. W gabinetach terapeutycznych i fizjoterapii leczenie i rehabilitacja często są przeprowadzane za pomocą właśnie lampy sollux.

Kiedy stosować lampę Sollux?

Musimy jednak pamiętać, że leczenie tą lampą nie jest tak do końca dla wszystkich bezpieczne, najbardziej powinny uważać i nie decydować się na ten zabieg osoby z takimi schorzeniami, jak: gorączka, stany zapalne skóry, żylaki, gruźlica płuc, choroby nowotworowe, czy kobiety w ciąży. Istnieją dwa rodzaje lampy sollux, a są to: lampa sollux niebieska (sollux niebieski) – to lampa z niebieskim filtrem, emitująca światło o właściwościach przeciwbólowych oraz łagodzi podrażnienia; drugi rodzaj to lampa sollux czerwona – ona z kolei przepuszcza promienie czerwone i podczerwone świetlne i działa rozgrzewająco. Lampa sollux jest ogólnie i powszechnie dostępna dla podmiotów prywatnych, więc każdy może zakupić ten produkt.