Maska gazowa – ochrona dróg oddechowych

Maska gazowa - ochrona dróg oddechowych

Normalnym zabiegiem dla większości pracowników staje się korzystanie ze środków ochrony takich jak ochronniki słuchu, maski, okulary, a także obuwie chroniące stopy przed zmiażdżeniem. To jednak dopiero początek szerokiego asortymentu do ochrony zdrowia podczas wykonywania obowiązków w pracy.

Nie tylko oczy

Najczęściej wydaje się, że na ludzkiej twarzy punktem, który trzeba osłaniać są oczy. Nie jest to oczywiście nieprawda, jednak nie jest to jedyny obszar, który może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Również usta i nos w wielu sytuacjach muszą być osłonięte. Użycie maski gazowej może uchronić przed drobnymi pyłkami, których nie zatrzyma w dużej ilości naturalna ochrona nosa.

maska ochrona przed gazem

Komfortowe warunki

Dobra maska gazowa z pozoru nie stwarza wyglądu wygodnej. W warunkach wysokiego zapylenia (występujących dla przykładu w niektórych działach młynów) dodatkowa osłona oczu i umożliwienie stosunkowo swobodnego oddychania może zdecydowanie wpłynąć na podniesienie wygody, a także bezpieczeństwa pracy. Wszystko zależy zwykle od czasu, jaki trzeba spędzić opancerzonym w takie środki ochrony.

Na szczęście mijają już czasy, że pracownicy usilnie unikali stosowania środków ochrony. Świadomość niebezpieczeństw płynących z ciągłego narażania się na niesprzyjające warunki jest coraz większa. Dzięki temu wypadków w pracy spowodowanych rażącym niedbalstwem ze strony zatrudnionych osób stają się ponurym żartem ubiegłych lat. Środki ochrony BHP są coraz lepiej dostępne, więc nawet uparci pracodawcy inwestują w nie dla świętego spokoju.