Naturalny lek Venoforton – stosowany powszechnie w leczeniu żylaków

venoforton

Współczesny tryb życia społeczeństw rozwiniętych, w tym duża ilość godzin spędzanych w pozycji siedzącej oraz brak umiarkowanej aktywności fizycznej sprzyjają powstawaniu chorób objawiających się niewydolnością układu krążenia, w tym niewydolnością żylną kończyn dolnych. W terapii przewlekłych chorób związanych z upośledzoną funkcją układu krążenia bardzo znaczące rezultaty terapeutyczne uzyskuje się poprzez stosowanie naturalnych leków roślinnych.  

Niewydolność żylna – mechanizm powstawania 

Żyły są jednym z elementów krwionośnego układu krążenia, a ich funkcją jest transport krwi nieutlenionej w kierunku serca. Aby móc pełnić tę funkcję żyły posiadają wewnątrz specjalne wypustki określane mianem zastawek, dzielą one naczynie żylne na segmenty i zapobiegają cofaniu się płynącej w środku krwi.

Choroby żył związane są z niewydolnością działania systemu zastawek, w wyniku czego dochodzi do refluksu żylnego, czyli cofania się krwi wewnątrz naczynia. Konsekwencją tego procesu jest :

  • deformacja naczyń żylnych
  • gromadzenie się bogatych w substancje białkowe płynów w tkankach skórnych powodujących obrzęki 
  • powstawanie skrzeplin

Niewydolność żylna może mieć charakter przewlekły lub ostry, który dotyczyć może zarówno systemu żył głębokich, jak i powierzchniowych. 

Ostre stany związane z zakrzepicą żył są bezpośrednim zagrożeniem życia i mogą doprowadzić do udaru niedokrwiennego lub zatoru płucnego. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest oderwanie się kawałka skrzepu, który przetransportowany do innych naczyń krwionośnych, w tym tętnic, może zamknąć lub utrudnić w nich przepływ krwi.

Leczenie niewydolności żylnej

Niewydolność żylna jest chorobą przewlekłą, która rozwija się długo w organizmie. Leczenie tej przypadłości polega na przyjmowaniu naturalnych leków flebotropowych takich jak Venoforton (szczegóły tutaj), który zawiera w swoim składzie naturalne substancje roślinne usprawniające przepływ krwi, a także uszczelniające ściany naczyń krwionośnych. Lek ten wspiera także kompleksowo krążenie krwi w naczyniach krwionośnych obwodowych i mózgowych, co przyczynia się do prawidłowego zaopatrywania tych narządów wewnętrznych w krew.

W leczeniu chorób niewydolności układu krążenia najważniejsza jest przede wszystkim profilaktyka oraz zdrowy, aktywny tryb życia.