Olej konopny – na co pomaga i gdzie go kupić?

Polacy są jednym z narodów bardzo dbających o zdrowie, a jednym z tego dowodów jest olbrzymia popularność produktów ziołowych, które pomagają zachować dobre zdrowie i zwalczać różne dolegliwości w sposób całkowicie naturalny. Jednym z popularnych produktów jest olej konopny, który chociaż sprzedaje się bardzo dobrze, od kilku lat, nadal jest mało znany części konsumentów.

Olej konopny – jak jest pozyskiwany?

Olej konopny pozyskiwany jest z konopi siewnych. Ten gatunek konopi, na przykładzie jest tego typu produkt https://konopnysklep.com.pl/zywnosc/olej-konopny/ nie posiada żadnych właściwości odurzających i uzależniających, będąc dzięki temu całkowicie legalnym.

Olej konopny pozyskuje się z roślin ze specjalnych upraw ekologicznych, gdzie nie używa się sztucznych nawozów i nie stosuje oprysków, dzięki czemu w produkcie końcowym nie ma żadnych zanieczyszczeń. Sam olej pozyskuje się w tradycyjny sposób, co zapewnia wysoką jego jakość.

Na co pomaga olej konopny i jaki wybrać?

Właściwości oleju konopnego są liczne, a szczególnie skuteczny jest on w przypadku przewlekłych bólów i stanów zapalnych. Ogromną skuteczność wykazuje on też w leczeniu depresji, nerwicy i bezsenności, a do tego eliminuje chroniczne zmęczenie, czyniąc zażywające go osoby bardziej energicznymi.

Olej konopny posiadać może różne stężenia kannabidiolu, a regułą jest, że im poważniejsze są problemy, tym większe stężenia się stosuje.

W przypadku stosowania oleju konopnego w celach jedynie profilaktycznych, wystarczy przyjmować olej 5%, natomiast w przypadku występowania dolegliwości sięga się po mocniejsze stężenia.

Chcąc zadbać o zdrowie, warto stosować ten wspaniały i całkowicie bezpieczny produkt.