Płyn micelarny – dlaczego warto?

płyn micelarny

Oczyszczanie twarzy jest niezwykle ważnym aspektem pielęgnacji. Bez niego bardzo łatwo o powstawanie niechcianych zmian skórnych, takich jak wypryski i podrażnienia. Jednocześnie jest podstawą do dokładnego nakładania makijażu, który pozwala uwydatnić piękno. Płyn micelarny jest sposobem na oczyszczanie twarzy, który jest coraz popularniejszy. Dlaczego tak się dzieje i czemu warto na niego postawić?

Płyn micelarny – dla kogo?

płyn micelarny

Płyn micelarny z a-manada.pl otrzymał swoją nazwę z racji na zawarte z nim niewielkie, kuliste cząsteczki, zwane micelami. Niewidoczne dla człowieka, micele działają na zasadzie przyciągania sebum i wszelkiego rodzaju zabrudzeń, a w tym resztek kosmetyków i kurzu. To prosty sposób na oczyszczenie twarzy, do którego wystarczy płatek kosmetyczny – odrobina nałożonego płynu może wystarczyć na cały proces oczyszczania. 

Każda osoba posiada odrębną cerę, która jednak wpada w pewien schemat – może być sucha, przesuszona, normalna, tłusta lub mieszana. Odpowiednio dobrany płyn micelarny może być stosowany do każdego rodzaju cery – poradzi sobie również ze skórą naczynkową, atopową, wrażliwą i trądzikową. Jest to dużo delikatniejsza forma oczyszczania, przez co każdy może z niej skorzystać – należy jednak pamiętać, aby stosować się do zaleceń producenta i swojej własnej cery.

Dlaczego warto używać płynu micelarnego?

Odpowiednia woda micelarna posiada wiele korzyści i zalet, którym warto się przyjrzeć. Co jest tutaj szczególnie ważne?

  • Dokładny demakijaż – zawarte w płynie micele są podstawą precyzji usuwania wszystkich zanieczyszczeń. Co ważne, poprzez delikatność wody micelarnej można postawić również na oczyszczanie dwuetapowe. W takim przypadku płyn ten sprawdzi się podczas usuwania makijażu z miejsc, gdzie żele mogą być niekomfortowe – oczu i okolic ust. Następnie można użyć żelu lub mleczka, aby doczyścić resztki zanieczyszczeń.
  • Łatwość stosowania – płyn micelarny nie wymaga od użytkownika wiele – do jego użycia wystarczą płatki kosmetyczne. Proste, delikatne przecieranie jest w stanie przynieść niezwykle dokładne oczyszczenie.

Wszystko to łączy się z możliwością prostego oczyszczenia twarzy po nadmiernym spoceniu – na przykład na siłowni. W ten sposób z łatwością można zwiększyć swój komfort.

O czym warto pamiętać?

Nawet naturalny płyn micelarny pozostawia na twarzy warstwę, która może wysuszać, przez co bardzo ważne jest, aby zmywać go wodą. Warto też używać dostosowanego do naszej cery tonik, który przywróci poprawne pH skóry, co pozwoli na lepsze działanie kosmetyków pielęgnacyjnych.