Popularność Amnesia Haze

amnesia haze

Amnesia Haze to niezwykle popularna odmiana marihuany, jaka cały czas znajduje się w czołówce pod względem zainteresowania odbiorców. W amsterdamskim coffe shopie to zioło jest bardzo często wybierane. Daje niezwykłe wrażenia, o których potem można zapomnieć. Czym wyróżnia się ta odmiana marihuany? Jakie ma zalety? O czym warto pamiętać? Jaka uprawa jest wymagana?

Cechy Amnesia Haze

AH jest udoskonaloną wersją odmiany klasycznej Haze, która jest łatwiejsza co do uprawy. Nie traci pierwotnych cech, co jest kolejnym atutem. Jeśli chodzi o umiarkowany klimat, roślina sprawdzi się w uprawie indoor. Co do rozwiązania outdoor, jest ono popularne głównie w rejonach mocno nasłonecznionych i ciepłych (Hiszpania, Australia). Najważniejsza cecha Amnesia Haze to spore plony. W tym wypadku z jednego metra kwadratowego uzyskamy więcej niż 650 g materiału. Oczywiście nie możemy pomijać optymalnych warunków do wzrostu rośliny – przydadzą się lampy i growbox o danej powierzchni. 

O czym warto pamiętać?

Producent wskazuje, że ta odmiana nie jest odporna na pasożyty i pleśń. Nie można jej przelewać i trzeba pamiętać o poprawnej cyrkulacji i ruchu powietrza w growboxie. Ostrożnie musimy podchodzić do nawozów. Co ciekawe, ta odmiana nie zadowoli niecierpliwych osób, gdyż kwitnienie jest dosyć długie – wynosi ok. 12 tygodni. Warto jednak czekać na plony, które są dobre jakościowo i ogromne. 

Amnesia Haze jest hybrydą ze sporą przewagą Sativy. Zioło upala od razy i daje wiele pozytywnej energii. Działanie jest tak ekstatyczne, że początkujący użytkownicy mogą się przestraszyć. U wielu palaczy pojawia się nawet efekt chwilowej utraty pamięci.