Sativa indica czyli konopia indyjska

sativa indica

Sativa indica w Polsce nazywana konopią indyjską, to gatunek konopi, który był używany od wieków ze względu na swoje właściwości lecznicze. Uważa się, że jest to pierwsza roślina używana przez ludzi i została znaleziona podczas prac archeologicznych, dowody wtedy znalezione datuje się na epokę kamienia.

Znaczenie nazwy

Nazwa sativa indica pochodzi od łacińskich słów „satis” oznaczających „dość” i „indica” oznaczających „indyjski”.

Działanie

sativa indica

Sativa indica znana jest ze swoich podnoszących na duchu, radosnych i energetycznych efektów. Ma wyższą koncentrację THC niż inne rodzaje roślin konopi, w związku z czym posiada właściwości psychoaktywne i lecznicze. Ten rodzaj marihuany jest często stosowany w leczeniu przewlekłego bólu, bezsenności, depresji i lęku.
Dobrym pomysłem jest stosowanie Sativa indica, jeśli szuka się substancji, która sprawi, że będzie się bardziej aktywnym, może ona również pomóc w przypadku stresu.

Wygląd

Rośliny z grupy Sativa indica są zwykle wyższe i cieńsze niż inne gatunki konopi. Mają też długie, cienkie liście, które są szerokie u podstawy. Kwiaty na tych roślinach są zazwyczaj jasnozielone lub żółte z pomarańczowymi włoskami i ostrym aromatem.

Pochodzenie

Sativa indica to roślina pochodząca z subkontynentu indyjskiego. Uważa się, że pochodzi z pasma górskiego w Afganistanie i Pakistanie. Do USA została wprowadzona przez imigrantów przedostających się z do Stanów z Jamajki i Meksyku.