Skuteczny lek naturalny na ból brzucha

Ból brzucha jak powszechnie wiadomo nie należy do najprzyjemniejszych doznań, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się, jak rozwiązać ten problem. Z pomocą przychodzą leki oparte na naturalnych składnikach, które są bardzo bezpieczne w stosowaniu i co najważniejsze mogą pochwalić się dużą skutecznością. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa lek Iberogast, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Naturalny skład

Iberogast w swoim składzie ma wyciąg z kwiatu rumianku, który może pochwalić się właściwościami rozkurczającymi mięśnie gładkie. Rumianek działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Leki oparte na tym preparacie doskonale radzą sobie ze skurczami i zapaleniem żołądka i jelit. Na bóle brzucha pomóc może również wyciąg z owocu kminku. Mowa tutaj oczywiście o jednym z najpopularniejszych składników, który pomóc może w problemach trawiennych. Wyciąg z owocu kminku tonizująco działa na przewód pokarmowy.

Rewelacyjne wyciągi

Lek Iberogast oparty jest na wielu rewelacyjnych wyciągach, dzięki którym można rozwiązać problemy z bólem brzucha. Na szczególną uwagę zasługuje wyciąg z liści melisy i wyciąg z korzenia lukrecji. Jeżeli chodzi o wyciąg z liści melisy, to znacząco poprawia on pracę jelita i redukuje wzdęcia/zaparcia. Naturalny wyciąg z korzenia lukrecji działa przeciwzapalnie, co jest oczywiście bardzo wyraźne w obrębie przewodu pokarmowego. Przy pomocy tego składnika można rozwiązać różnorodne dolegliwości trawienne.