Niewątpliwą i niekwestionowaną zaletą szklanego stołu jest jego uniwersalność we wnętrzu. Szkło doskonale komponuje się z praktycznie każdym nowoczesnym projektem i stylem, zarówno klasycznym, minimalistycznym, nowoczesnym, jak i high-tech.
Szeroka gama modeli dostępnych na rynku pozwala na wybór stołu o pożądanej konfiguracji i odpowiedniej wielkości ze szkłem kolorowym, przezroczystym lub satynowanym, z metalowym lub drewnianym cokołem. Modele austriackie i włoskie są dość drogie.
Aby zrozumieć plusy i minusy szklanych blatów, rozważ osobliwości ich produkcji
Wszystkie szklane stoły mają jeden wspólny i najważniejszy szczegół. Jest nim blat stołu. Musi być wykonany z odpornego na uderzenia i wysokie temperatury szkła, które jest w stanie wytrzymać duże obciążenia rozłożone. W przeciwnym razie nadejdzie granica wytrzymałości, a nowa waza wraz z uroczystym obiadem znajdzie się na podłodze wymieszana z garścią drzazg.
Przykładem wysokiej jakości blatu jest szkło austriackiej firmy, pokryte warstwą farby polimerowej, odpornej na ścieranie, łuszczenie i utratę nasycenia koloru. Bardzo niezawodne są szkła malowane proszkowo, hartowane termicznie w piecach. Blat szklany na wymiar do stołów wykonany ze szkła który przy silnym uderzeniu rozpadaj się na bezpieczne dla zdrowia fragmenty.
Wysokiej jakości blat szklany na wymiar w rozsądnej cenie znaleźć można w sklepie Renggli.
Blaty robocze z folią z tworzywa
Blaty robocze z folią z tworzywa sztucznego na spodniej stronie są bardzo zawodne. Z czasem powierzchnia zacznie się wypaczać i łuszczyć, aż w końcu zrujnuje wygląd stołu. Dzieje się to znacznie szybciej w wilgotnym powietrzu i przy wahaniach temperatury. Kuchnia jest właśnie takim miejscem.