Suplementy na pamięć i koncentrację

Zwykle problemy z pamięcią i koncentracją przypisuje się wyłącznie osobom w starszym wieku, które ze względu na wiek mają problemy ze skojarzeniem faktów i przypominaniem sobie w odpowiednim momencie pewnych zdarzeń.

Jednak tabletki na pamięć przydadzą się nie tylko seniorom. Również u młodych osób mogą występować: rozkojarzenie, zaburzenia koncentracji czy niemożność zapamiętywania. Jest to najczęściej wynikprzemęczenia oraz przewlekłego stresu, siedzącego trybu życia i spędzania wielu godzin przed ekranami i komputerami.

Tabletki na pamięć i koncentrację dedykowane są również uczniom, studentom i każdej innej osobie w czasie zwiększonego wysiłku umysłowego. W ofercie wielu aptek znajdują się witaminy na problemy z pamięcią i koncentracją dla młodzieży, dorosłych i seniorów w postaci tabletek, kapsułek ale również płynu do jamy ustnej.

Zawierają one głównie składniki pochodzenia naturalnego, takie jak lecytyna czy żeń-szeń (Panax ginseng), jak również witaminy i minerały pomocne dla układu nerwowego i funkcji psychologicznych. Można tu wymienić magnez, witaminy z grupy B, witaminę E oraz bardzo cenną w wielu przypadkach witaminę C, czyli kwas askorbinowy. 

Niektóre tabletki na koncentrację i pamięć dodatkowo mają w składzie jeszcze kofeinę lub guaranę, które stymulują i ogólnie zwiększają sprawność umysłową. Wszystko to dostępne jest bez recepty.

Suplementy do nauki 

Suplementy na pamięć i koncentrację wzmocnią zarówno uczniów, jak i seniorów korzystających z usług uniwersytetu trzeciego wieku. Tabletki do nauki usprawnią umysł i zdolności poznawcze każdego. Wszyscy mogą skorzystać z dobrodziejstw tabletek pobudzających. 

W przypadku osłabienie pamięci oraz sprawności umysłowej, ale pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego warto zastosować tabletki, które w zauważalny sposób poprawiają dotlenienie mózgu.

W przypadku pacjentów wykonujących zalecany program ćwiczeń fizycznych, jak również w leczeniu choroby naczyń obwodowych wykazujących objawy chromania przestankowego takie tabletki zrobią kawał dobrej roboty.

Właściwości takich pastylek sprawiają, że przepływ krwi w mózgu ulega poprawie a za sprawą regulacji metabolizmu komórki i tkanki chronione są przed uszkodzeniem, wywołanym na skutek braku tlenu.

Niejeden tego typu suplement zapobiega agregacji płytek. Docenione przez seniorów jest także działanie przeciwstarzeniowe. Wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, ulepsza transfer tlenu i glukozy do mózgu, przez co jest składnikiem wielu tabletek.