Szampon przeciwłupieżowy na łupież suchy i tłusty

Łupież to zrogowaciałe komórki skóry. Gdy odnawiają się zbyt szybko (w ciągu 5-14 dni zamiast 25-30 dni), nie mają czasu na złuszczanie się i z pomocą łoju zlepiają się w płatki. Winę za to ponoszą przede wszystkim hormony płciowe. 

Wybierz odpowiedni szampon przeciwłupieżowy

Nie możesz tego tolerować – potrzebujesz odpowiedniego produktu jakim jest lek na łupież do włosów i skóry głowy. Należy również pamiętać, że łupież może być suchy lub tłusty. Dlatego potrzebne są odpowiednie szampony przeciwłupieżowe.

Optymalny skład szamponu przeciwłupieżowego

Podczas gdy kiedyś uważano, że za łupież odpowiada za jeden rodzaj mikroorganizmów, obecnie pojawiły się nowe dowody na to, że mikrobiom skóry głowy jako całość ulega zmianom. W niedawno przeprowadzonym badaniu francuscy naukowcy odkryli, że mikrobiom skóry głowy zdrowych ochotników poddającym się badaniu  i osób cierpiących na łupież znacznie się różni.

Szampony przeciwłupieżowy na łupież suchy

W łupieżu suchym płatki są drobne i pyliste. Jest to coś, co sprawia, że główni bohaterowie reklam z jakiegoś powodu noszą czarne garnitury i sukienki. Najlepsze szampony na łupież suchy to te, które zawierają pirytionian cynku i kwas salicylowy..

Szampony do łupieżu tłustego

W łupieżu tłustym płatki złuszczają się w duże żółtawe płatki, które sklejają się ze sobą. Skóra głowy jest oleista i tłusta. Muszą być myte codziennie, aby ich sierść pozostała nieuporządkowana. Dobry szampon na łupież tłusty musi zawierać dziegieć i dwusiarczek selenu.