Termometr bezdotykowy – zastosowanie

W zależności od dokładnego modelu termometru bezdotykowego, może on mieć różne zastosowania. Jak działa takie urządzenie i w jaki sposób można je wykorzystać?

1. Do mierzenia temperatury ciała

To najbardziej podstawowe zastosowanie, jakie można znaleźć dla tego sprzętu. Termometr bezdotykowy jest szczególnie przydatny w przypadku małych dzieci, gdy utrzymanie ich w jednej pozycji na czas pomiaru tradycyjnym urządzeniem graniczy z cudem.

W takiej sytuacji wystarczy skorzystać z termometru bezdotykowego i w ciągu kilku sekund zmierzyć malcowi temperaturę. Najlepiej wykonywać tę czynność, gdy dziecko śpi: konieczne jest bowiem utrzymanie głowy w jednej pozycji przez kilka sekund, co może być trudne w przypadku niemowląt i najmłodszych dzieci.

2. Pomiar temperatury wody

Niektóre egzemplarze umożliwiają również szybki pomiar wody w wanience dziecięcej. To znacznie szybsze, pewniejsze i wygodniejsze rozwiązanie niż termometr wkładany do wody. Po pierwsze – takie urządzenie, na co dzień umieszczane w wodzie – może zapleśnieć, jeśli nie będzie dostatecznie osuszane. Po drugie – pomiar z użyciem termometru bezdotykowego jest po prostu szybszy.

Nie ma konieczności wkładania przyrządu do wody, odczekiwania aż pasek przesunie się na właściwą temperaturę i ewentualnego poprawiania jej poprzez dolanie ciepłej lub zimnej wody. Pomiar zajmuje kilka sekund, w jeśli woda okaże się za gorąca – nie trzeba odczekiwać, aż termometr przestygnie przed następnym pomiarem. To znaczna wygoda i ułatwienie dla rodzica.