Usuwanie pieprzyków: wskazania, zabieg, cena

Centrum medyczne Białystok

Pieprzyki to zmiany, które na ogół nie są niebezpieczne. Zdarza się jednak, że na skutek różnych czynników, na przykład promieniowania UV, mogą zmienić się w groźny nowotwór – czerniaka.

Kiedy konieczne jest usuwanie pieprzyków?


Gdy pieprzyk nagle się zmienia, na przykład powiększa się, ma inny kolor, wówczas warto udać się do lekarza, na przykład dermatologa w Białymstoku. Może on przeprowadzić dokładną diagnostykę, w tym badanie dermatoskopem, aby ocenić zmianę i zalecić dalsze postępowanie.

Pieprzyki usuwa się wtedy, gdy podejrzewa się, że mogą mieć zmiany nowotworowe. Pacjentom zamierzającym wykonać usuwanie pieprzyków Białystok daje taką możliwość w gabinetach mających podpisaną umowę z NFZ oraz prywatnie.

Zabiegi dermatologiczne w Białymstoku: laserowo, chirurgicznie
Zabieg usuwania pieprzyków w Białymstoku przeprowadza się dwoma głównymi metodami, czyli laserowo oraz chirurgicznie. Każda z nich jest bezbolesna i prowadzona pod znieczuleniem miejscowym.

Laserowe zabiegi dermatologiczne w Białymstoku są stosowane w przypadku mniejszych zmian, które nie wykazują cech nowotworu. Gdy podejrzewa się nowotwór, wtedy dermatolog w Białymstoku zaleci wycięcie zmiany chirurgicznie. Następnie jest ona przesyłana do badania histopatologicznego.

Usuwanie pieprzyków w Białymstoku – cena


Pacjenci wykonujący zabiegi dermatologiczne w Białymstoku na NFZ są zwolnieni z opłaty, gdy posiadają opłacone ubezpieczenie zdrowotne.

Osobom chcącym udać się prywatnie do lekarza jak dermatolog Białystok prezentuje cennik wizyt na poziomie od 100 do 200 złotych. Koszt prywatnego zabiegu dermatologicznego w Białymstoku jak usuwanie pieprzyka to zwykle około 200-500 złotych.