Valinger na potencje

Valinger to lek stosowany na potencje u mężczyzn. Główną substancją występującą w leku jest syldenafil, który rozkurcza naczynia krwionośne w penisie, powodując, że krew z większym nateżeniem napływa do prącia podczas stosunku seksualnego. Lek ten stosuje się do leczenia zaburzeń wzwodu nazywanego także impotencją.

Skład leku Valinger


Każda tabletka zawiera w swoim składzie 25mg syldenafilu. Pozostałe jego składniki to: krzemionka koloidalna, sterynian magnezu, celulozę, talk oraz makrogol.

DAWKOWANIE


Valinger nie należy stosować częściej, niż raz na dobę. Trzeba pamiętać, aby preparat zażywać godzinę przed planowanym stosunkiem seksualnym. Zalecane jest popić tabletkę szklanką wody. Czas działania leku jest różny w zależności od osoby, jednak jego czas szacuje się na około godzinę po jego użyciu. Jeśli zażyjemy Valinger po obfitym posiłku, to czas jego działania może się nieznacznie opóźnić. Nie należy łączyć leku z alkoholem, aby uniknąć niepożądanego działania. W niektórych wypadkach połączenie substancji z alkoholem może być zagrożeniem dla życia lub zdrowia.

Lek zalecany jest dla mężczyzn, którzy ukończyli 18 lat. Kobiety i dzieci nie powinny go stosować.

SKUTKI UBOCZNE DZIAŁANIA LEKU:
– nudności
– zaburzenia widzenia
– uczucie zatkanego nosa
– wymioty
– wysypka skórna
– niestrawność
– nadwrażliwość na światło
– krew w moczu
– ból rąk i nóg.
Należy pamiętać, że skutki uboczne nie występują u każdej osoby zażywającej lek, mogą się jednak one zdarzać u wybranych jednostek.

Leku Valinger nie należy stosować, jeśli:
– pacjent ma uczulenie na syldenafil
– pacjent przyjmuje azotany
– pacjent ma problemy z wątrobą lub sercem
– pacjent miał niedawno udar serca lub zawał serca.