Waporyzacja na zdrowie

waporyzator

Proces waporyzacji polega na odparowywaniu najbardziej pożądanych składników obecnych w mieszance ziół za pomocą specjalnego podgrzewacza o nazwie waporyzator. Waporyzatory to niewielkie urządzenia potrzebne do bezdymnej inhalacji. Waporyzatory podgrzewają zioła do właściwej temperatury, dzięki której uwalniają się z mieszanki aktywne substancje, jednocześnie produkując parę. W trakcie waporyzacji zioła nie ulegają spaleniu, natomiast zostają podgrzane a para, która przy tym powstaje nie zawiera już toksycznych cząsteczek. 

Spalanie a waporyzacja

waporyzator

W trakcie spalania ziół tworzy się ogień, który powoduje zwęglanie ziół. W konsekwencji powstaje wiele reakcji chemicznych, wytwarzają się substancje smoliste i gazy szkodliwe dla zdrowia. Spalanie jest również mniej efektywne niż waporyzacja. Waporyzatory zmieniają walory smakowe wdychanych substancji. Urządzenia te służą do wytrącania aromatycznych substancji z ziół. W aktualnej ofercie tej branży znajduje się mnóstwo mieszanek ziołowych przeznaczonych do waporyzatorów. Mieszanki można dzielić z punktu oczekiwanych rezultatów. Waporyzatory stają się nośnikiem aromatu i substancji, które ułatwiają zasypianie, inspirują kreatywność, pomagają się relaksować, przynoszą ulgę w migrenach. Para przekazywana przez waporyzatory jest błyskawicznie wchłaniana i dzięki temu przynosi natychmiastowy efekt. 

Na rynku dostępne są waporyzatory stacjonarne i przenośne lub łączące obie formy, czyli kompaktowe. Wszystkie ich funkcje połączone w jedno umożliwiają dostęp do nich w każdych warunkach i każdej przestrzeni.