Wybór filtrów do masek

filtry do masek

Szereg prac, w tym budowlanych, czy stolarskich, wiąże się z pewnym poziomem zapylenia. Także w lakierniach, gdzie wykorzystuje się aerografy, w powietrzu pojawiają się zanieczyszczenia szkodliwe dla zdrowia. By zapewnić pracownikom odpowiednią ochronę dróg oddechowym, niezbędne stają się odpowiednie maski. Doskonałym rozwiązaniem są te, które posiadają możliwość wymiany filtru, ponieważ są produktem wielokrotnego użytku.

Kiedy warto wykorzystać filtry do masek?

Przede wszystkim tam, gdzie występują jakiekolwiek zanieczyszczenia w powietrzu, które pojawiają się w trakcie pracy. Tak samo podczas szlifowania gładzi szpachlowej, jak również regularnej obróbki materiałów drewnianych, w powietrzu pojawia się kurz i drobinki materiału, które mogą, przez nos i usta, dostać się do układu oddechowego. Stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia pracowników, jak też utrudniać codzienne wypełnianie obowiązków. Dlatego filtry do masek z oferty BHP-Gabi to szeroki wybór produktów, wśród których można znaleźć rozwiązania dedykowane tak samo branży budowlanej, jak również lakierniczej, czy stolarskiej.

Wysoka jakość filtrów do masek

Wszystkie produkty tego typu wykonuje się z odpowiedniej jakości, starannie dobranych materiałów. Przekłada się to na skuteczność samej filtracji powietrza i właściwej ochrony dróg oddechowych pracowników. Obecnie filtry, wraz z maskami, stanowią jeden z podstawowych rodzajów wyposażenie wszędzie tam, gdzie w trakcie pracy w powietrzu znajdują się szkodliwe drobinki, w tym pył, lakier, czy klej.