Wygodne w użytkowaniu wózki inwalidzkie elektryczne

Zanim dokona się zakupu wózka inwalidzkiego warto sprawdzić różne modele za pośrednictwem stron internetowych. Następnie można skorzystać z usług sprawdzonego sklepu medycznego, w którym możliwe jest skorzystanie z konsultacji oraz samodzielne sprawdzenie wózka.

Elektryczne wózki inwalidzkie

Bardziej kosztowne są wózki inwalidzkie elektryczne (zobacz w Orteo), które jednak są niezbędne dla tych osób niepełnosprawnych, które nie są w stanie obsługiwać ręcznego wózka. Osoby mające trudności w obsłudze ręcznego wózka również mogą być zmuszone do korzystania z wersji elektrycznej. Przy wybieraniu wózków bardzo ważne jest jak najlepsze dopasowanie konkretnego modelu do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Ma to bezpośrednie przełożenie na wygodę użytkowania takiego wózka.

Zwrócić uwagę trzeba na takie aspekty jak:
– waga,
– rozwijana prędkość,
– typ sterowania,
– rodzaj hamulców,
– dodatkowe gadżety.
W każdym wózku znajdują się dodatkowe elementy. Do ważnych zaliczają się między innymi hamulce, oświetlenie, systemy sterowania. Niezbędne jest branie pod uwagę sposobu wykonania takich elementów. Rodzaj hamulców może mieć wpływ na bezpieczeństwo poruszania się na wózku inwalidzkim.

Elementy dopasowane do potrzeb osoby niepełnosprawnej

Osoby niepełnosprawne często mogą używać różnych systemów sterowania. Wówczas dobrze jest zdecydować się na takie wózki inwalidzkie elektryczne, które spełniają oczekiwania osoby, która będzie się na nich poruszała. Dla jednych wygodniejsza będzie klawiatura, gdy dla innych joystick. W wózkach mogą znajdować się równie dodatkowe akcesoria, co obejmować może między innymi torby, kieszonki, pokrowce.