Wyjątkowe maty akupunkturowe: cechy i korzyści wynikające z ich stosowania

mata do akupunktury

Rytm współczesnego życia dosłownie zwala z nóg. Z jednej strony utrzymuje nas w ciągłej energii i stresie, z drugiej ma znaczący wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Objawy takie jak: przewlekłe zmęczenie, bezsenność, apatia, depresja nie prowadzą do niczego dobrego i sygnalizują, że w środku coś poszło nie tak. Dzięki różnorodnym matom i poduszkom akupunkturowym można rozwiązać te problemy. Najważniejsze jest to, aby wybrać produkt wysokiej jakości.

Co to jest mata akupunkturowa i do czego służy?

W 1600 r. p.n.e. chińscy uzdrowiciele dokonali wyjątkowego odkrycia – na ciele człowieka znajduje się wiele punktów, które poddane działaniu mogą znacząco poprawić stan zdrowia i wpłynąć na narządy wewnętrzne i układy naszego organizmu. W ten sposób pojawiła się akupunktura, która rozpowszechniła się w leczeniu wielu chorób.

Różne parametry mat do akupunktury

Maty różnią się wielkością w zależności od obszaru zastosowania: obszar szyjno-obojczykowy wymaga poduszki, natomiast na plecy wystarczy mata na całej długości. Kręgosłupy mat mogą być wykonane z różnych materiałów: styropianu, bezpiecznych stopów medycznych. Kształt i ostrość igieł zależy od wrażliwości skóry i przeznaczenia maty.

Każda mata do akupunktury i poduszka z orteo.pl zapakowana jest w poręczny i stylowy pokrowiec z naturalnej tkaniny, który nie zajmie dużo miejsca w mieszkaniu, nie powoduje reakcji alergicznych i można tego typu produkty prać w pralce. 

Mimo oczywistych korzyści płynących z używania mat masujących, mają one również przeciwwskazania:

  • Nowotwory złośliwe lub łagodne;
  • Otwarte rany, otarcia, skaleczenia, oparzenia;
  • Miejsca zmienione zapalnie, krostki;
  • Liczne znamiona, brodawczaki w obszarze dotkniętym chorobą;
  • Ostre choroby wirusowe i związane z przeziębieniem;;
  • Zakrzepica, niedrożność naczyń krwionośnych;
  • Skłonność do krwawień, słaba krzepliwość krwi;
  • Podwyższona temperatura ciała;
  • Ciąża i laktacja;
  • Menstruacja.

Jak działa mata do akupunktury?

Korzystanie z maty do akupunktury jest proste – dociskasz ją do części ciała, która wymaga leczenia (maty występują w kilku rodzajach: na głowę, plecy, szyję, twarz, stopy). Kolce delikatnie przebijają skórę, oddziałując i aktywując zakończenia nerwowe. Na początku można odczuwać pewien dyskomfort, ale stopniowo ciało przyzwyczaja się do działania maty masującej i można odczuć całkowite odprężenie podczas tej terapii. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się kurs trwający od 2 do 3 tygodni. Z maty akupunkturowej najlepiej korzystać wieczorem, aby maksymalnie zrelaksować się przed pójściem spać.

Unikalne maty i poduszki igłowe nowej generacji łączą w sobie nie tylko zasady medycyny chińskiej i akupunktury, ale także nowoczesną technologię, dzięki czemu efekty są jeszcze korzystniejsze. Każdy produkt wykonany jest z najwyższej jakości, hipoalergicznych i ekologicznych materiałów zatwierdzonych przez Unię Europejską: bawełny, lnu, włókna kokosowego, unikalnego tworzywa, które podlega recyklingowi. Rozmieszczenie igieł na matach i poduszkach akupunkturowych to opatentowane opracowanie stosowane wyłącznie w tego typu produktach.