Wzdęcia i gazy – jak szybko pozbywać się takich problemów?

Czasem problem wzdęć i gazów jest wynikiem niewłaściwej diety, innym razem różnych chorób, ale też przejścia zabiegu chirurgicznego. Niezależnie od przyczyny, to dosyć dokuczliwy i krępujący problem, zwłaszcza gdy przebywa się w towarzystwie. Czy można szybko zwalczyć te nieprzyjemne objawy? Jak najbardziej i to w łatwy sposób – wystarczy zastosować Espumisan.

Dlaczego właśnie ten preparat?

Przede wszystkim jest on sprzedawany bez recepty i dostępny w każdej aptece. Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania Espumisanu https://www.aptekagalen.pl/espumisan-100mg-ml-krople-30ml jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Co więcej, preparat występuje w dwóch formach:
– w małych, łatwych do połknięcia kapsułkach, które można zażywać od 6. roku życia
– kroplach, wskazanych już dla małych dzieci.

Środek jest więc łatwy do stosowania i pomaga szybko pozbyć się dyskomfortu związanego z nadmiarem gazów. Można go zażywać w wygodny sposób, nawet w pracy albo w trakcie podróży.

Co oprócz walki doraźnej?

Szybka ulga we wzdęciu jest bardzo ważna, zwłaszcza gdy ktoś często ma ten problem. Oprócz stosowania Espumisanu warto też zmienić dietę, rezygnując ze wzdymających potraw. Jeśli wzdęcia związane są z innymi przypadłościami, należy podjąć odpowiednie leczenie pod okiem lekarza.

Natomiast Espumisan przyda się na co dzień i warto mieć go zawsze pod ręką, W ten sposób unika się ryzyka dyskomfortu i niepotrzebnego zdenerwowania. Jeśli jest on stosowany zgodnie z zaleceniami ulotki lub lekarza, nie spowoduje żadnych niepożądanych skutków ubocznych.