Zastosowanie maski 3M

maski 3m

3M to koncern przemysłowy, który posiada w ofercie różnorodne produkty. Zazwyczaj są to materiały z tworzyw sztucznych, które są wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym, budowlanym i elektronicznym. Szczególnym uznaniem cieszą się ochronne maski, które dają komfort. Czym się cechują? Dlaczego warto sięgnąć po maski 3M?

Maski 3M

Szereg oznaczeń, jakie posiadają maski 3M, może nas przyprawić o zawrót głowy. W ofercie wielu sklepów, np. BHP-Gabi znajdziemy szereg ciekawych rozwiązań, które różnią się jedną cyfrą w nazwie. Jednakże różnice są związane także z innymi kwestiami, o czym należy pamiętać. Bez względu na to, na jaką maskę ochronną postawimy, zyskujemy pewność dobrej jakości i wytrzymałości. Każdy produkt spełnia normy EN 149:2001 oraz A1:2009. 

Odpowiednia filtracja

maski 3m

Maseczki 3M są zgodne ze standardami:

  • FFP1,
  • FFP2,
  • FFP3.

Dzięki temu zyskujemy gwarancję ochrony dróg oddechowych przed nielotnymi cząsteczkami ciekłymi i cząsteczkami stałymi. To z kolei oznacza, że maska bazuje na filtracji powietrza wdychanego i wydychanego. Maska 3M jest bardzo dobrą opcją dla zainfekowanych osób oraz takich, które nie są świadomie roznoszenia wirusa. Na końcu nazwy modelu, każdy produkt posiada cyfrę, co oznacza wielokrotność użytku. Oznacza to, że maski NR mogą być raz użyte, maski R wielokrotnie, a litera D wskazuje odporność na zapylanie. 

Nowoczesne maski 3M szybko zyskały popularność na rynku. Sięgają po nie klienci indywidualni, jak i firmy, które każdego dnia mają do czynienia z działaniem szkodliwych czynników.