Zioła regulujące hormony – co warto o nich wiedzieć?

zioła regulujące hormony

Wiele osób boryka się z problemami natury hormonalnej, co jest związane z tym, czy organizm funkcjonuje prawidłowo. Co więcej, w dzisiejszych czasach wiele czynników przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia – szybkie tempo życia, uboga w składniki odżywcze dieta, czy też brak snu może sprawić, że zdrowie zacznie szwankować. Należy wiedzieć, iż w wielu przypadkach za nasze samopoczucie odpowiadają właśnie hormony. Są to związki chemiczne, które posiadają wpływ na zdrowie nie tylko fizyczne, ale także psychiczne i emocjonalne. Z tego też powodu warto zadbać o swoje zdrowie i wypróbować różnego rodzaju naturalne produkty, które pomogą uregulować poziom hormonów.

Zioła regulujące hormony – jakie rośliny mogą wspierać naszą gospodarkę hormonalną?

zioła regulujące hormony

Mówiąc o ziołach regulujących hormony warto wspomnieć między innymi o bardzo popularnej oraz znanej od wieków zielonej herbacie. Napar z zielonej herbaty jest źródłem przeciwutleniaczy i składników odżywczych, które mają bardzo duży pozytywny wpływ na organizm, m.in. zawiera przeciwutleniacz galusan epigalokatechina (EGCG), który został poddany analizie w kierunku leczenia różnych chorób i może być jednym z głównych czynników, dla których zielona herbata ma tak silne właściwości lecznicze. Zielona herbata zdaniem wielu naukowców może zwiększać wrażliwość na insulinę i jednocześnie obniżać jej poziom nie tylko u osób zdrowych, ale także tych z insulinoopornością.

Korzeń Maca

Inną rośliną, o której warto wspomnieć w kontekście ziół regulujących hormony jest Korzeń Maca dodający energii oraz siły. To jednak nie wszystko. Ma on także korzystny wpływ na układ rozrodczy organizmu oraz jego funkcję. Co więcej, Korzeń Maca może okazać się pomocny w przypadku przepracowania oraz osłabienia (np. gdy jesteśmy stale poddawani sytuacjom stresowym). Należy dodać, iż Korzeń Maca jest wskazany także dla osób prowadzących aktywny tryb życia, który wymaga nie tylko wysiłku fizycznego, ale także umysłowego. W takich przypadkach działa jako środek immunostymulujący.