Zkittlez – najważniejsze informacje

zkittlez

Zkittlez to ceniona odmiana marihuany, która podczas uprawy nabiera różnych przebarwień. Kwiaty mogą nabierać kolory czerwone, niebieskie, czy fioletowe. Zabarwienia są często nierównomierne. Jeden z kwiatów przykładowo ma kolor zielony, a inny czerwony, Wszystko to sprawia, że roślina ciekawie się prezentuje. Kolorowy i słodki smak przypomina odbiorcom znane cukierki z dzieciństwa. Co ciekawe, Zkittlez powstało z połączenia dwóch odmian – Grapefruit i Grape Age. Czym cechuje się ta sativa? Jak wygląda jej uprawa? O czym warto wiedzieć?

Zkittlez – cenne informacje

Podczas hodowli Zkittlez (zobacz) zachowuje się bardziej jak indica. Odznacza się krótkim czasem kwitnienia. Hybryda daje ogromny efekt dla ciała i umysłu. Jednocześnie może zrelaksować całe ciało i pobudzić zmysły. Proces hodowli nie jest trudny, co docenią początkujące growerzy. W produkcji indoor uzyskamy 500g/m2. Z kolei uprawa outdoor daje plony 600g z jednej rośliny. Nazwa odmiany wiąże się z dwoma czynnikami. Oczywiście najbardziej ceniony jest smak. W Zkittlez dominują terpeny o cukierkowych, słodkich i owocowych nutach. 

Popularna odmiana marihuany

Odmiana tego typu bardzo szybko zyskała uznanie wśród wielu growerów. Plusem jest tutaj łatwość uprawy. Docenili to odbiorcy w Ameryce. Nie zapominajmy o wygranych w Cannabis Cup, co rozsławiło Zkittlez. Firmy nasion nie mogły być obojętne, a tak duża popularność pozwoliła na rozwój odmiany. Najbardziej znana w tym wypadku jest Lemon Zkittle – zdobyła ona pierwsze miejsce na Cannabis Cup Amsterdam. Coffeshopy także doceniły Zkittlez. To odmiana niezwykle ceniona ze względu na właściwości i działanie. 

Pamiętajmy o tym, że w naszym kraju niedozwolona jest hodowla nasion marihuany. Nie można tego zakupić w sklepie, czy też hodować w domu. Nasiona są żeńskie, a rośliny feminizowane. W krajach, gdzie jest to legalne Zkittlez cieszy się sporym uznaniem. Trudno jest mówić o nasionach, nie wspominając także o uprawie. Faktem jest, że nasiona nie mają THC.